Přeneste kus chorvatského kamene k vám domů


Už Vás nebaví strohost české nenápadité architektury? Přeneste kus chorvatské skály i na Vaši fasádu či přímo do Vašeho obývacího pokoje. S imitacemi pravého přírodního kamene to zvládnete hravě, nebude Vás to moc stát a ještě si obklady zvládnete namontovat svépomocí. Řeč je o umělém kameni, který se vyrábí z přírodních materiálů, jako je beton nebo sádra. Obklady se vyrábí formou pravidelných panelů, které se montují na doraz k sobě, bez spár. Při montáži postačí flexibilní lepidlo, obkladačské nářadí, případně penetrace, či povrchová impregnace.

Struktura umělého kamene se liší na základě toho, jaký typ přírodního kamene má za cíl imitovat. Může se jednat o různé chorvatské, či jiné mramory, travertiny, opuky, břidlice i skály. Pokud si myslíte, že takový obklad musí být obrovsky těžký, pak se pletete. Díky tomu, že betonová směs, ze které se umělý kámen vyrábí je obohacen o speciální přísady – jeho váha se nepohybuje výše než-li 55 kg/m2. Pro srovnání přírodní kámen většinou váží od 80 kg/m2 výše.

A v čem tkví výhody imitací kamene? Především v jejich nižší pořizovací ceně, která v drtivé většině případů nepřesáhne částku 1000,- Kč/m2, dále v jejich neomezenosti co se týká vzhledových parametrů a v neposlední řadě v tom, že se jedná o současný moderní trend. Vedlejší výhody imitací kamene mohou být v jejich rychlé montáži, v unikátních tepelně a zvukově izolačních vlastnostech a v obrovské estetické hodnotě, kterou přinášejí.

Chorvatsko je inspirativní země z mnoha důvodů. Specifický chorvatský kámen je jedním z těchto důvodů. Proč však za krásným přírodním kamenných materiálem jezdit jen na pár dní ročně, když ho můžeme mít denně doma a kochat se jím každý den? To je otázka, na kterou by si měl odpovědět především každý domácí kutil a milovník moderního bydlení.

Laugaracio

Zvrásněná skála – hnědá



Sledujte nás na Facebooku a sdílejte článek s přáteli  

Mohlo by se vám líbit...